بازار کار بازرسی فنی و آزمایش های غیر مخرب

مدت‌هاست كه از معضل بيكاري و نبود فرصت‌هاي شغلي مي‌ناليم، دولت‌ها را به كم كاري و ندانم‌كاري متهم مي‌كنيم و انتظار داريم دولت شغل ايجاد كند و اين در حالي است كه بسياري از بيكاران توان تصميم‌گيري و انتخاب جديد را ندارند. همه روزه علوم جديد مشاغل نوین تعريف مي‌كنند اما بيكاران آنقدر صبر مي‌كنند تا بازار اين قبيل مشاغل به حد اشباع برسد آنگاه پاپيش بگذارند. يكي از اين مشاغل بازرسي و بررسي از پروژه‌ها به وسيله آزمايش‌هاي غيرمخرب است.
كمال شاكري دبير انجمن شركت‌هاي بازرسي فني و آزمايش‌هاي غيرمخرب ايران است. او با اعلام اينكه اين شغل بازاركار خوبي در ايران و جهان دارد مي‌گويد: در سال 1370 مجموعه شركت‌هايي كه در زمينه آزمايش‌هاي غيرمخرب فعاليت مي‌كردند 15 شركت بود اما امروزه حدود 300 شركت در اين زمينه فعاليت مي‌كنند كه نشاندهنده رونق و استقبال از اين حرفه است.
وي با اعلام اينكه در سال 1380 گروهي از متخصصان و اساتيد دانشگاه انجمن شركت‌هاي بازرسي آزمايش‌هاي غيرمخرب را تاسيس كردند گفت: در اين سال مجمع عمومي در سازمان انرژي اتمي تشكيل شد زيرا لازم بود اثبات شود كه اين افراد اطلاعات و دانش اين كار را دارند و پس از آنكه اين مهم به سازمان اثبات شد اساسنامه انجمن تهيه و در وزارت كار به ثبت رسيد.
شاكری با اعلام اينكه انجمن 141 عضو دارد گفت: در حال حاضر حدود 300 شركت در زمينه آزمايش‌هاي غيرمخرب فعاليت مي‌كنند كه تنها 141 شركت به عضويت انجمن درآمده است. وي شرط عضويت در انجمن را توانايي اجراي مفاد اساسنامه اعلام كرد و گفت: هدف اصلي حفظ حقوق شركت‌هاست و در اصل انجمن رابط بين دولت و شركت‌هاست.

دیدگاه خود را بنویسید

: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال